Zwift Academy Triathlon

Myslíte si, že ste triatlonový talent? Tak Zwift Academy Tri je možno niečo pre vás.

Zwift Academy Triathlon team je súčasťou triatlonového ekosystému už nejaký ten čas. Konkrétne od 2018, kedy po prvýkrát vybrali štvoricu triatlonistov, ktorí vytvorili základy pre nový tri klub s potenciálom „najlepší amatérsky triatlonový klub“.

Tím v 2018, pozostával zo štvorice Rachael Norfleet (USA), Geert Janssens (Belgicko), Golo Philippe Röhrken (Germany), Bex Rimmington (United Kingdom). Tím pokračuje aj v budúcom roku, dokonca s novými (dosť) silnými partnermi, novými cieľmi a hlavne s možnosťou pridať sa do tímu ako ďalší člen.

Zwift House, zdroj Zwift

Do hry vstupuje Canyon

Cyklistická značka, ktorá podporuje Jana Frodena, Paricka Langeho a Lionela Sandersa asi nemusíme predstavovať. Práve Canyon sa pre rok 2023 stáva hlavným partnerom tímu (v minulosti to bol Specialized). Vybraní športovci, okrem toho, že budú jazdiť na custom prevedení Canynon-u Speedmax, budú mať tiež zabezpečenú podporu od značiek ako SRAM a ZIPP.

Okrem hardwaru budú mať sprostredkovaný aj bike fitting, testovanie na velodrome v Nemecku, množstvo sústredení a tiež podporu vo forme Zwift Housu na Havaji v 2023.

Jan Frodeno a jeho Canyon Speedmax, zdroj Canyon

Nové talenty

Okrem technologickej podpory sa Canyon primárne snaží v rámci programu Zwift Academy identifikovať novú generáciu, ešte neobjavených talentov.

„Sme veľmi hrdí, že môžeme byť súčasťou tak úžasného projektu akým je Zwift Acadamy Triathlon, a hlavne že môžeme podporiť vybraných športovcov na ich ceste za jediným cieľom, a tým je Kona.“ Povedal Markus Fachbach, Brand a marketing manažér Canyonu.

To, že sa športovci vo Zwift Academy dokážu prepracovať z hobby úrovne na PRO úroveň, nie je žiadnou novinkou. Potvrdili to už športovci v obdobnom projekte Zwift Academy Road. Ruth Astle sa napríklad z najrýchlejšej hobby triatlonistky na Havaji dopracovala na 5. miesto na MS IRONMAN 2022 v St. Goerge v Utahu. To isté platí aj pre Juho Afričanku Natia Van Heerden, ktorá aktuálne preteká ako PRO.

Ruth Astle členka Zwift Academy Triathlon, zdroj Zwift

Hľadanie

K dispozícii je 6 miest, nezáleží na veku a ani pohlaví. Podmienkou je splnenie celého Zwift Academy Tri Program na  tréningovej platforme. Tento „program“ zahŕňa 3 cyklistické a 3 bežecké tréningy, ktorých tvorcom je coach Dr. Dan Plews (držiteľ traťového AG rekordu v Kone a tiež tréner aktuálne Majsterky sveta Chelsea Sodaro).

Dan Plews v cieli na Havaji, zdroj triathlon220

Možnosť zúčastniť sa je do 20. novembra, kedy končí testovací program.

Času na zvyš nie je veľa. Viac informácií môžete získať priamo na stránke: https://www.zwift.com/academy/zatri


Zdroj: ©Tri247
Titulná fotografia: ©Zwift
Fotografie v článku: ©Zwift