WTCS tentokrát na Bermudách

Návrat Francúza na vrchol triatlonovej série WTCS

Vincent Luis v nedeľu popoludní na WTCS na Bermudách dosiahol obrovský úspech, keď opäť získal zlato. Majster sveta v triatlone v rokoch 2019 a 2020 – udával tempo v plávaní, na bicykli sa dostal do úniku a na behu takmer po celý čas šiel sólo preteky, čím naštrbil všetky predpretekové predpovede a zvíťazil v Hamiltone. Luis dosiahol v tomto roku prvé pódium vo WTCS, čo je vlastne aj prvé zlato od Hamburgu pred viac ako dvoma rokmi.

„Minulý rok som si myslel, že som skončil a potom som sa znova zranil, naštastie som stále obklopený úžasnými ľuďmi, ktorí mi veria, takže som si jednoducho musel veriť, že to dokážem“ povedal vyčerpaný Luis.

Za ním dobehlo španielske duo Antonio Serrat Seoane a Roberto Sanchez Mantecon, obaja získali prvé stupne víťazov vo WTCS.

Komplet výsledky ELITE muži

1. Vincent Luis FRA 01:49:37
2. Antonio Serrat Seoane ESP 01:49:45
3. Roberto Sanchez Mantecon ESP 01:49:54
4. Jelle Geens BEL 01:49:59
5. Alex Yee GBR 01:50:04

Zvyšok nájdete tu.

WTCS Bermuda 2022 víťaz Vincent Luis, zdroj Wagner Araujo

Tisíce fanúšikov lemujúcich ulice hlavného mesta a víťazstvo domácej hviezdy

Duffy už v plaveckej časti nasadila obrovské tempo. Niet sa čomu čudovať, hnala za rekordným štvrtým titulom majsterky sveta, vedela, že víťazstvom v Abú Zabí sa tento cieľ môže stať skutočnosťou. V prvých kolách cyklistiky sa dostala hneď do čela a išla si sólo jazdu, pridala sa k nej Maya Kingma a spoločnou prácou si dokázali udržať dostatočný odstup od zvyšku štartového pola. Nechytila ich ani Taylor Knibb. Duffy bežala celých 10 km sólo a udržala to až do samotného záveru, kedy ju tisícky fanúšikov vítali v cieľovom koridore. Beth Potter z Veľkej Británie si vybojovala bronz, druhá skončila Taylor Knibb z USA.

„Dnes to bolo neuveriteľné,“ povedala potom rozžiarená Flora Duffy. „Lepšie preteky som si ani nemohla želať. Dúfala som, že budem mať dobrý deň, publikum bolo úžasné, ale pretekať doma a ešte k tomu ako olympijská víťazka, vedela som, že budem musieť podať veľký výkon. Bol to jeden z tých dní, kedy sa jednoducho všetko vydarilo presne podľa plánu.“

WTCS Bermuda 2022 víťazka Flora Duffy, zdroj Tommy Zaferes

Komplet výsledky ELITE ženy

1. Flora Duffy BER 02:01:26
2. Taylor Knibb USA 02:03:04
3. Beth Potter GBR 02:03:17
4. Laura Lindemann GER 02:04:00
5. Taylor Spivey USA 02:04:05

Zvyšok nájdete tu.

WTCS Bermuda 2022 víťazka Flora Duffy a finish line, zdroj Tommy Zaferes


Zdroj: ©World Triathlon
Titulná fotografia: ©World Triathlon
Fotografie v článku: ©World Triathlon