Víťazstvo Blummfelta a penalizácia Longa

Po miernom sklamaní na Havaji sa Nór Kristian Blummenfelt presunul do St. George so snahou získať titul v Ironman 70.3. Plán vyšiel presne podľa predstáv, keď si včera v meste St. George vybojoval v náročnej konkurencii titul Majstra sveta v Ironman 70,3.

Nórovi sa podarilo zvíťaziť pred Američanom Benom Kanutom, tesne pred koncom polmaratónu s časom 1:11:39 a víťazným gestom strhol cieľovú pásku v čase 3:37:12. Znamenalo to, že spolu s olympijskými titulmi, titulmi majstra sveta v triatlone a pretekoch značky Ironman tento 28-ročný mladík dokázal, že je majstrom na všetkých vzdialenostiach.

Pre aktuálne Majstra sveta v dlhon triatlone a obhajcu titulu 70.3 z minulého roka Gustava Idena to nebol úplne vydarený deň. Blummenfeltov tréningový partner vyzeral od začiatku nie úplne v plnej forme a to sa potvrdilo, keď vypadol tesne v polovici polmaratónu. Na treťom mieste sa dobehol Dán Magnus Ditlev, päticu najlepších doplnili dvaja Nemci Mika Noodt a Frederic Funk.

„Od Havaja to boli skvelé tri týždne,“ povedal Blummenfelt. „Mojím cieľom bolo pokúsiť sa vyvinúť tlak na Magnusa a Gustava od začiatku cyklistiky. Tlačil som celý čas a bol som prekvapený, aký silný bol Ben v úniku.“

Penalizácia Sama Longa vzbudila v triatlonovej komunite obrovské kontroverzie.

Bola penalizácia v súlade s pravidlami? Američan Sam Long bol penalizovaný 5 minútami za tzv. draffting.

Stránky sociálnych médií v triatlone zaplavilo množstvo komentárov, v momente keď obľúbený domáci triatlonista Yo-yo-yo, Sam Long dostal päťminútový trest a vyvstala otázka, za čo presne trest bol. S ohľadom na podobné komentáre organizácia Ironman zverejnila video, v ktorom objasnili s hlavným rozhodcom, čo sa stalo a čo bolo dôvodom udelenia penalizácie.


Zdroj: ©220Triathlon
Titulná fotografia: ©GettyImages