Skvelý výkon Richarda Vargu v Gdyni

Yo Yo Yo je späť!

Sam Long sa počas posledných podujatí trápil a sám potvrdil, že výkony neboli úplne podľa jeho predstáv. Long vystúpil zo svojej komfortnej zóny a vyskúšal si podujatia, ktoré boli vždy jeho snom. Nastúpil na prestížny Challenge Roth a horský Alpe d’Huez Triatlon, obe podujatia Američana preverili. No v Poľsku tomu bolo inak, v Gdyni išlo všetko podľa plánu.

Podľa očakávaní, ako prvý vyšiel z vody Richard Varga, Long mal 3-minútovú stratu. Situácia sa zmenila na cyklistike, kedy Long potvrdil slovné spojene „najsilnejšie nohy v triatlone“ a približne v polovici pretekov predbehol Richarda Vargu. Aj napriek silnej cyklistike, Long v T2 viedol len o osem sekúnd.

Po desiatich kilometroch mal Long náskok viac ako dve minúty. Do cieľa zvýšil náskok až na štyri minúty, kde finišoval v čase 3:37:55 s polmaratónom za 1:09:31.

Skvelý Richard Varga skončil na druhom mieste aj napriek problémom s achilovkou, tretí skončil nemec Fabian Reuter.

Simmondsovej návrat po zranení.

Pre Imogen Simmonds to bola dlhá a náročná cesta späť. Pred šieštimi mesiacmi absolvovala náročnú operáciu bedra. Pred necelým týždňom sa mala zúčastniť pretekov v Drážďanoch, ale napokon boli preteky presunuté na iný termín, čím došlo k zmene plánov.

V plávaní bola vo vedúcej trojčlennej skupine spolu s Nemkou, Caroline Pohle a s Rosie Weston z Veľkej Británie. Simmondsová si na cyklistickej časti vybudovala náskok a po príchode do T2 viedla o štyri minúty. Od prechodu do bežeckej časti si išla svoje preteky a prekročila cieľ v čase 4:07:38.

Sara Svensk zo Švédska sa posunula na druhé miesto a Poľka Aleksandra Jedrzejewska, aj napriek najrýchlejšiemu polmaratónu 1:17:10, skončila na treťom mieste.