Sam Long prelomil mlčanie a prvýkrát prehovoril

Minulú sobotu, obdržal Sam Long penalizáciu za draftovanie, ktorá vzbudila dosť veľkú kontroverziu. Udelenie penalizácie znamenalo pre Longa okamžitý koniec. Koniec, ktorý bol o to viac bolestivejší pretože práve kvôli MS v Utahu vynechal účasť na Havaji.

V priloženom videu hovorí do detailu aké mal pocity. Čo predchádzalo predbiehaniu veľkej skupiny cyklistov, akým spôsobom uvažoval ako túto skupinku predbehnúť bez toho, aby dostal penalizáciu a hlavne akú obrovskú frustráciu to v ňom napokon vyvolalo. Vyjadrenie, resp. video bolo dlhodobo očakávané. Hneď po pretekoch zverejnil post, kde fanúšikom odkázal, že to musí vstrebať a samozrejme sa im k tomu vyjadrí a na záver dodal: „Posunúť sa ďalej , bude pre mňa asi to najlepšie“.

Nakoniec sa Long vyjadril k faktu, že takáto technická banalita ho stála dôležité preteky. Svoj trest uviedol ako spúšťač zmien a uviedol, že „Pretekanie sa posúva v pred, tak isto sa musia posunúť vpred aj pravidlá. Spojme sily, aby sme dosiahli pozitívnu zmenu.“

Bude zaujímavé sledovať, či na základe tejto skutočnosti a podpore Sama Longa dôjde k zmene pravidiel, ktorými sa riadia preteky série IRONMAN.


Zdroj: ©Tri247
Titulná fotografia: ©Triathlete