Tipy na víťazov MS v Utahu

Zvíťazí opäť „štastná“ čiapka?

 

Asi nikoho neprekvapí, keď začneme s obhajcom vlaňajšieho titulu Gustavom Idenom a olympijskym víťazom Kristianom Blummenfeltom. Ďalším tipom – opäť nie je prekvapením, na základe jeho minuloročného výkonu – je Yo Yo Yo, Sam Long. Sam sa na začiatku sezóny rozhodol vynechať Konu a plne sa sústrediť na Majstrovstvá sveta 70,3. Po lete strávenom v Európe je teraz späť v USA. Po víťazstve v Gdyni, slušnom výkone na Collins Cupe a treťom mieste na PTO US Open potvrdil, že jeho forma je dobrá.
Štvrý adept na víťazstvo je dánsky talent Magnus Ditlev. Víťazstvom na Challenge Roth, Collins Cup-e, a slušným umiestneným v Dallase tiež ukázal svoj potenciál.

Prvá päťka by mohla podľa odborníkov vyzerať asi takto:

1. Gustav Iden (NOR)
2. Kristian Blummenfelt (NOR)
3. Sam Long (USA)
4. Magnus Ditlev (DEN)
5. Frederik Funk (GER)

Súboj troch super žien

 

Do prvej trojky musíme určite zahrnúť obhajkyňu titulu Lucy Charles-Barclay. Účasť v Kone, pár týždňov dozadu, môže predstavovať riziko po jej problémoch so zraneniami na začiatku sezóny. Po umiestnení na druhom mieste, asi môžeme s kľudom povedať, že je dostatočne doliečená a v plnej forme. Jej minuloročné vystúpenie v St George bolo bezchybné, polovičné vzdialenosti jej teda môžu vyhovovať ešte viac ako celé vzdialenosti. Ďalšou adeptkou na výhru je Flora Duffy, aj napriek nie úplne presvedčivým výsledkom na polovičné vzdialenosti v tejto sezóne. Stále ale musíme myslieť nato, že je olympijskou víťazkou, dvojnásobnou šampiónkou Commonwealthu a trojnásobnou majsterkou sveta v triatlone. Treťou potenciálnou víťazkou je Taylor Knibb, tretia na Majstrovstvách sveta v minulom roku.

Prvá päťka by mohla podľa odborníkov vyzerať asi takto:

1. Lucy Charles-Barclay (GBR)
2. Flora Duffy (BER)
3. Taylor Knibb (USA)
4. Emma Pallant-Browne (GBR)
5. Paula Findlay (CAN)

Zoznam víťazov za posledných 10 rokov


Zdroj: ©Tri247
Titulná fotografia: ©Triathlete