MS IRONMAN už nebude len o Havaji

Majstrovstvá sveta budú v nasledujúcom roku organizované na rozličných miestach pre mužov a ženy. MS žien sú plánované v kolíske triatlonu, na Havaji. Lokalita pre MS mužov, zatiaľ nie je potvrdená. Ďalšou novinkou, je že organizácia IRONMAN potvrdila menšiu úpravu v celkovom počte kvalifikovaných športovcov.

Dôvod rozdelenia do dvoch lokalít

V roku 2022, sme boli vôbec po prvýkrát svedkami rozdelenia pretekov do dvoch dní. Štart žien vo Štvrtok a štart mužov v Piatok. Dôvodom bolo viacero kvalifikovaných športovcov, kvôli covidovej prestávke a tiež snaha o to, aby oba štarty mali rovnakú pozornosť divákov, ako aj médií.

Po dvoch pretekových dňoch a následnej diskusií po samotnom podujatí, kompetentné úrady na Havaji prišli s vyjadrením, že do budúcnosti nesúhlasia s organizáciou podujatia vo forme dvoch dní. Naopak organizácia IRONMAN trvá na rozložení pretekov do dvoch dní. Práve preto organizátori prišli s návrhom rozčleniť preteky do dvoch samostatných lokalít. Organizátori tvrdia, že toto bude asi jediné riešenie.

Bude Nice miestom organizácie MS?

Práve francúzske mesto Nice je v posledných dňoch omieľané v médiách ako možná lokalita pre organizáciu MS mužov. IRONMAN, však zatiaľ túto skutočnosť nepotvrdil, ale ani nevyvrátil.


Zdroj: ©Tri247
Titulná fotografia: ©New York Times