Všetko čo potrebujete vediet o podujatí Collins Cup

Collins Cup je späť vo svojom druhom vydaní, už túto sobotu, 20. augusta 2022.

 

V minulom roku tím Európy splnil svoj status predpretekového favorita a vyhral a je pravdepodobné, že to zopakuje aj tento rok. V ich 12-člennom tíme sú štyria najlepší športovci a športovci v svetovom rebríčku PTO. Môže ich niektorý z tímov USA alebo INTERNATIONAL zastaviť?

Triatlonové podujatie Collins Cup je inšpirované golfovým turnajom Ryder Cup. Obsahuje 12 „súbojov“ troch športovcov, pričom body za víťazstvo idú do celkového bodového súčtu troch súťažiacich tímov – Európy, USA a INTERNATIONAL.

Video nižšie poskytuje rýchly prehľad o tom, ako to všetko funguje. Body získané v každom súboji sú kombináciou cieľovej pozície (1. / 2. / 3.) a potenciálnych bonusových bodov.

Ako sledovať Collins cup?

 

Preteky môžete sledovať v Európe naživo cez Eurosport / Discovery+ / GCN+. Vo zvyšku sveta existuje množstvo miestnych možností vysielania, ako aj aplikácia PTO+. Naživo v aplikácii PTO+ môžete sledovať aj ďalšie dva kľučové momenty podujatia a to:

Štvrtok 18. augusta: Opening Ceremony
Piatok 19. augusta:  Press Conference

Jan Frodeno Collins Cup, zdroj: PTO media

Veľké prize money a hviezdne mená!

 

Celková suma prize money vo výške 1,5 milióna dolárov vyplatených 36 súťažiacim športovcom predstavuje významný finančný stimul pre každého športovca, ktorý sa buď kvalifikuje automaticky, alebo je vybraný prostredníctvom výberu kapitánov (Európa | USA | Internationals), aby pretekal v x-bionic sphere na Slovensku.

Gustav Iden_Collins Cup, zdroj: PTO media

Odkiaľ pochádza pomenovanie Collins Cup?

 

Súťaž je pomenovaná po Judy a Johnovi Collinsovi, ktorí pomohli predstaviť myšlienku diaľkových triatlonových podujatí na brehoch Havaja – čo nakoniec viedlo k zavedeniu majstrovstiev sveta IRONMAN.

Pár navrhol trať, ktorá viedla pretekárov po idylickom ostrove, ktorý otestoval vytrvalosť „všestranného atléta“. Podujatie, ktoré pôvodne sídlilo na ostrove Oahu, pozostávalo z Waikiki Rough Water Swim, Cyklistických pretekov Okolo Oahu a Honolulu Marathon, ktoré sú východiskom pre 2,4 míle / 112 míľ / 26,2 míľ vzdialenosti.

Zdroj: ©Tri247
Titulná fotografia: ©PTO media